Adana Kıyı Park Projesi | Proje Detayları
Yaşam Merkezleri

Adana Kıyı Park Projesi

Temalı Park projesi ile Adana’daki yeşil alanların çoğalmasını amaçlayan Yüreğir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde 130 metrekare alan üzerine kurulacak olan Kıyı park projesinin yapımına başladı. Yüreğir Belediyesinin hayata geçirdiği diğer önemli projeler arasında; 30 bin metrekare büyüklüğe sahip kültür parkı ve Atakent Mahallesi’nde açılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Bilim Müzesi yer alıyor. Müze projesi 54 bin metrekare alan üzerine kurulmuş durumda.

Macera temalı olarak inşa edilecek olan Kıyı park, Adana halkının gezip görebileceği farklı ve keyifli alanlardan biri niteliğinde olacak.  Çocuk alanları ve peyzaj alanları ile donatılacak olan proje aynı zamanda botanik park olarak da ziyaretçilerine açık olacak.

Seyhan Nehri’nin Yüreğir yakasında 130 bin M2 alana sahip yeni kıyı park inşaatını başlatan Başkan Çelikcan, Kıyıpark’ın macera temalı olacağını söyledi. Kaynak: Yureğir Belediyesi

Adana Kıyı Park Projesi Ne Zaman Bitecek?

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kıyı park Projesinin detayları hakkında bilgi verirken, inşaat çalışmalarının tüm hızla sürdüğünü ve en kısa sürede tamamlanarak bölge halkının hizmetine açılacağının bilgisini vermiştir.

Adana için birçok ilkin de adresi özelliğinde olacak olan Kıyı Park, su kayağı tesisi, marina amfi, yelken kulübü, kır kahvesi ve festival alanları gibi farklı yerleri içinde barındıracak. Her yaştan ve her kesimden insana hitap edebilecek çeşitlilikte yapılacak olan tema parkı aynı zamanda engelli ve emekli evleri ile de isteyen herkesin keyifle zaman geçirebileceği adreslerden biri olacak.

Seyhan Nehri’nin kıyısında Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait olan fidanlık da temalı parka dönüştürülmesi fikri ile yola çıkan Yüreğir Belediyesi, ihale süreci sorunsuz atlatılan proje için hızla çalışmalarını sürdürmekte. Yeni yatırımların adresi olan Adana, yeşil alanların çoğaltılması ve insanların daha çok zaman geçirebileceği yeni alanları ile Akdeniz turizminin gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır.

Özet
Adana Kıyı Park Projesi
Yazı İsmi
Adana Kıyı Park Projesi
Ön Yazı
Temalı Park projesi ile Adana’daki yeşil alanların çoğalmasını amaçlayan Yüreğir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde 130 metrekare alan üzerine kurulacak olan Kıyı Park projesinin yapımına başladı.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.