Yaşam Merkezleri

Akhisar Yeni Stadyum Projesi

Manisa- Akhisar’da 2011 yılında yapımına başlanan Akhisar Yeni Stadyum projesinde sona yaklaşılmış durumda. Yaklaşık 71,5 milyon liraya yapılan stadyum en çok da Akhisar Belediye Spor için büyük önem arz etmekte.

Büyük kısmı betonarme sistem ile yapılan Akhisar Arena Stadyumu 12.000 kişilik kapasiteye sahip. Zemin döşemesinde tercih edilen hibrit çim döşemesi ise Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onay almıştır. Bu konuda TFF çim saha denetçisi Şevki Ada ile stadyum sorumlusu Rıza Çakır gerekli denetimleri gerçekleştirmiştir. Yaptıkları denetim sonucunda ise; çimlerin yeni olmasına karşın her türlü maçın rahatlıkla yapılabileceğini vurgulamışlardır.

Akhisar Stadı Ne Zaman Açılacak?

Özellikle Akhisar Belediyespor’a gönül vermiş taraftarları önemli ölçüde heyecanlandıran yeni stadyumun ne zaman açılacağı sabırsızlıkla beklenmekte. Tribün, ışıklandırma ve koltukların tamamlanmasıyla büyük ölçüde faaliyete girmeye hazır olan Akhisar Stadyumu’nun 2 Aralık tarihinde açılması bekleniyor.

İnşaat ihalesi ilk olarak 5 Kasım 2013 yılında yapılmıştı ve 21 Aralık 2015 tarihinde söz konusu firmanın sözleşme gereklerini yerine getirmemesi nedeniyle anlaşma fes edilmişti. 22 Mart 2017 tarihinde yeniden ihaleye çıkan stadyum projesi ise 71.2 milyona yer teslimi yapılarak çalışmalara hız kazandırıldı.

May İnşaat tarafından yapılan Akhisar stadyumu için Spor Toto Akhisar Stadyumu ve Spor Salonu ismine karar verilmiştir. Stadyumun hizmet vermeye başlaması ile birlikte ilk karşılaşma Teleset Mobilya Akhisarspor ile Antalyaspor arasında olacak.

Akhisar Yeni Stadyum projesi hibrit çim uygulaması ile zemin çalışmalarını tamamladı.

Akhisar Stadı Kaç Kişilik?

Akhisar Stadyumu’nun son durumu büyük ilgi ile beklenirken, kaç kişilik taraftarında stadyum içinde yer bulacağı merak ediliyor. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın da destekleri ile ilerleyen Akhisar Stadının 12.000 kişilik kapasitesi önemli detaylardan biri.

Stadyumun VİP ve maraton tribünlerinde 4’er bin koltuk bulunuyor. Kale arkalarındaki koltuk sayısı ise 2’şer bin.

Tribünlerin çatı örtüsü olarak çelik konstrüksiyon ve membran kullanılmış. Çelik konstrüksiyon ile kaplı çatı formu ise Akhisar’ın simgesi olarak bilinen zeytin yaprakları şeklindeki çelik malzemelerin bir araya gelmesi ile şekillendirilmiştir. Ortaya çıkan şekil Akhisarspor’un renklerini içeren bir örtü ile stadyumun çatısını örtmüş durumda.

UEFA standartlarında inşa edilen Akhisar Stadyumu 550 araçlık otoparka sahip.

Akhisar Stadına Nasıl Gidilir?

Manisa’nın Akhisar ilçesinde yapılan Yeni Stadyum projesi şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Akhisar Devlet Hasthanesi’nin hemen yanı başında yapılan stadyumun ulaşım sorunuda çözülmüş durumda. Akhisar Stadyum’una gitme için Resatbey Mahallesi 167. Sokak üzerinde ilerlemeniz yeterli.

Akhisar Yeni Stadyum Konumu

Özet
Akhisar Yeni Stadyum Projesi
Yazı İsmi
Akhisar Yeni Stadyum Projesi
Ön Yazı
Manisa- Akhisar’da 2011 yılında yapımına başlanan Akhisar Yeni Stadyum projesinde sona yaklaşılmış durumda.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.