AnkaPark Tema Park Projesi | Proje Detayları
Yaşam Merkezleri

AnkaPark Tema Park Projesi

Ankara’da yapımına devam edilen Dünyanın en büyük tema parklarından biri olacak AnkaPark 20 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve son aşamalara gelinen proje hızla devam ediyor. Artık ince detayları kalan projenin açılışının tarihi 20 Mart 2019 olarak kararlaştırıldı. Temapark projesinde toplan 1217 adet oyuncak bulunuyor. Projede bulunan oyuncakların  yaklaşık %60’ının motajı tamamlandı ve kullanıma hazır hale getirildi. Proje kapsamında 2 milyonun üzerinde ağaç ve çalı grubu dikildi. 1 milyon 200 bin metrekare alan içerisine kurulan temapark Avrupa’nın en büyüğü olacak.

Ankapark İçerisinde Neler Olacak?

Tema Park’ta yaklaşık 110 bin metrekarelik alanda kurulacak çeşitli eğlence ünitleri bulunacak. Su botları, Roller Coster Treni, Mini Türkiye Sineması Durağı, yaklaşık 10 bin metrekarelik 6 grup farklı temanın yer aldığı dijital oyun alanı, Ziyaretçileri bir kanal üzerinde gezdirerek, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine ait kültürel öğeleri, Türkiye’de ilk, dünyada da sayılı örnekler arasında gösterilecek olan labirent bahçe alanı, içerisinde gezecek kortej araçları, 2 itfaiye aracı kapasiteli 2 katlı itfaiye binası, alanda oluşabilecek sağlık sorunları için tıbbi müdahaleler için tasarlanan sağlık ünitesi ve parkın içerisinde dolaşımı kolaylaştıracak kara tren Ankapark projesinin içerisinde bulunacak. Ayrıca ziyaretçiler için alanda toplam 4 bin 600 araçlık bir otopark bulunuyor.

Projenin tüm bölümlerinin tanıtıldığı bir video:

Tema Park Kendi Elektriğini Üretecek

Yapımına devam edilen Ankapark projesi kendi enerji ihtiyacını sağlama özelliğine sahip olacak. Temapark projesi dahilinde bulunacak güneş panelleri sayesinde enerji ihtiyacı karşılanmış olacak.

Ankapark Truzim Açısından Ankara’ya Değer Katacak

Truzim açsından Ankara’ya büyük katkı sağlayacak proje için geri sayım başladı. Özellikle yabancı konukların, Ankara ziyaretlerinde mutlaka buraya uğrıyacakları bir alan olacak Ankapark projesi 23 Nisan’da görkemli bir açılış ile eğlence için hizmet verecek.

Anka Park Giriş Ücretleri

“Yetişkin ve çocuk günlük giriş 25 TL, günlük limitsiz giriş 150 TL, günlük limitsiz VİP giriş 190 TL, yıllık limitsiz 950 TL, yıllık limitsiz VİP bin 250 TL, VİP tur 750 TL, oyuncaklar için hızlı geçişler 50 TL, 4 kişilik aile için günlük giriş 80 TL, 5 kişilik aile için 94 TL, 6 kişilik aile için 100 TL, (0-2) yaş geçişleri ise ücretsiz.”

 Yıllık yerli ve yabancı 5 milyon kişinin ziyaret etmesinin beklendiği 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda kurulu tema parkta 2 bin 117 eğlence ünitesi, 6 bin 800 kapasiteli açık ve kapalı otopark, dünyanın en fazla burguya sahip 14 adet Roller Coaster, 2 milyondan fazla bitki ve ağaç türü bulunuyor. 12 tematik bölümden oluşan tema parkta Türkiye’nin en yüksek bot kulesi olan Wind Riders, 75 metrelik dev kule ‘Abyssto The Underworld’, Avrupa’nın en büyüğü olan ve 50 metre yükselebilen 100 kişilik Uçan Ada, simülasyonla uçuş keyfi sunan 26 metrelik dev küre ekranda 100 kişilik Uçan Tiyatro, Türkiye’de tasarlanan Dijital Dark Ride ve Zelzele, Lav Macerası, Otorobot, Türkiye’nin en büyük “MD Çok Boyutlu Sinema”, buz mağarası, lazer arenası, 207 metre genişliğinde müzik ve ışıklı su dansı, 5 bin metre uzunluğunda Kara Tren Parkuru yer alıyor.

KAYNAK:İHA

Özet
AnkaPark 23 Nisan Çocuk Bayramında Açılıyor
Yazı İsmi
AnkaPark 23 Nisan Çocuk Bayramında Açılıyor
Ön Yazı
Ankara’da yapımına devam edilen Dünyanın en büyük tema parklarından biri olacak AnkaPark 23 Nisan 2018 tarihinde açılıyor.
Yazar
Yayıncı
projedetaylari.com
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.