Antalya Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi | Proje Detayları
Konut Projeleri

Antalya Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi

Antalya’da inşaat çalışmaları devam eden Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi, toplam 19 bin konut içeriyor. Proje için yurtiçi ve yurtdışından bir çok talep geliyor.

İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği Antalya Kepez-Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, toplam 1 milyon 300 bin metrekarelik bir alanda yapılıyor. Proje kapsamında toplam 18 bin 814 konut bulunacak. Ayrıca Antalya Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olma ünvanına sahip. Projede konutların yanı sıra masmavi Akdeniz kıyıları ve yemyeşil doğa alanları bulunacak. Antalya Kepez-Santral yeni mahallesinde dönüşümle beraber Dev Şehir Park, okullar sağlık kuruluşları, ofisler ve ticari alanlar inşa edilecek. Yeni kurulacak mahallede toplam 261 bin metre kare yeşil alan bulunacak.

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında bölgede bulunan binaların yıkım işlemleri yapılırken bu bölgede bulunan ağaçlar sökülerek bakıma alındı. Sökülen bu ağaçlar için 5 bin metrekarelik bir alanda yeni bir fidanlık kuruldu. Proje tamamlandığında ise bu ağaçlar eski yerlerini daha sağlıklı bir biçimde alacaklar.

Kepez-Santral Mahallesi içerisinden geçen hafif raylı sistemiyle, burada yaşyan insanların havalimanı, hasthane ve şehir merkezi gibi alanlara kolaylıkla ulaşmasını sağlayacak.

Kepez-Santral bölgesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 3 bin 227 ev yıkıldı.

Antalya Kepez-Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Başvuru Durumu

Henüz tanıtım kampanyalarına tam olarak başlanmasanada Kepezaltı ve Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde bulunan 18 bin 814 konut için 19 bin 192 adet ön talep formu doldurulmuş bulunuyor. Yapılan bu talepler her geçen gün artıyor. Doldurulan ön talep formlarının büyük bir kısmı yabancı ülkelerden geliyor. Türkiye’de son zamanlarda ilgi gören yabancıya konut satışları, geçen yıla kıyasla %15 artış göstermiş durumda. Yabancıya konut satışlarında İstanbul’dan sonra 2. Sırada Antalya bulunuyor. Yapılacak olan kentsel dönüşüm projesine 9 farklı ülkeden talep bulunuyor. Ayrıca Antalya’da yaşayan yerleşik Rus’larında projeye ilgi göstermesi bekleniyor.

Antalya Kepez-Santral Mahallesi Proje Açıklaması

Proje yaklaşık olarak 8 milyar TL’lik bir maliyet ile tamamlanacak. 8 yılda tamamlanması planan kentsel dönüşüm projesi, inşaat boyunca yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlayacak. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Suryapı tarafından, Antalya Kepezaltı ve Santral mahallesinde inşa edilecek.

Özet
Antalya Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi
Yazı İsmi
Antalya Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi
Ön Yazı
Antalya’da inşaat çalışmaları devam eden Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olacak.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.