Antalya Tünektepe Projesi | Proje Detayları
Yaşam Merkezleri

Antalya Tünektepe Projesi

Antalya’nın vizyon projeleri arasında yer alması ile büyük yankı uyandıran Antalya Tünektepe Projesi için Büyükşehir Meclisi onay verdi. 1 Şubat Perşembe tarihinde ihalesi gerçekleşen proje Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin simgesel değerlerinden biri olarak yükselecek.

Yap- işlet- devret modeline göre inşa edilecek olan tesis, yapım süreci dahil olmak suretiyle 29 yıl boyunca yüklenici firma tarafından işletilecek. Canlı olarak gerçekleşen ihale 24 metrekare gölgelik, teleferik alt üst işletmesi, 1000 metrekare şezlong alanı ve sahilde 6 metrekarelik büfenin belirlenen süre çerçevesinde işletilmesini ve sonrasında bedelsiz olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesini içeriyor.

66 turda gerçekleşen açık artırım kapsamında en yüksek teklifi 1 milyon 660 bin lira ile Çağdan Mühendislik Müteahhitlik. San. ve Tic. A.Ş. ve ASKA Otomotiv ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş. ortaklığı vermiştir. İhalenin kesinleşmesi Belediye Encümeni’nin incelemeleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in onay vermesi ile kesinlik kazanacak.

Antalya Tünektepe Projesi Ne Zaman Bitecek?

Antalya’nın 3 önemli projelerinden biri olan Tünektepe Tesisinin şubat ayı itibariyle inşaat çalışmalarına başlanılmış durumda. Yaklaşık yarım asırlık bir hayal olan teleferik hattının faaliyete geçmesi ile gündeme gelmiş olan tesis fikri ilerleyen yıllarda Antalya için önemli cazibe merkezlerinden biri niteliğinde olacak. Oldukça düşük bütçe ile hayata geçirilen Tünektepe Teleferik Türkiye’de hizmet veren diğer teleferiklere göre en düşük maliyete sahip bir proje özelliği taşıyor. 36 kabine sahip olan teleferik saatte 1200 kişinin taşımasını gerçekleştirebilecek kapasitede.

Gece ve gündüz farklı görünümü ile ziyaretçilerine görsel şölen yaşatacak olan Tünektepe Tesisi, 3 Akdeniz fokunun arasındaki devasa küre tasarımı ile çok konuşulacak bir turizm alanı olacak.

İhale süreci geçtiğimiz günlerde tamamlanmış olan projenin tüm planı hazır olan tesisin en kısa sürede Antalya’ya kazandırılması bekleniyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel bu konuda Antalya’ya yapılması planlanan 11 mega projenin en kısa süreçte bitirileceği ve Tünektepe projesinin de özel sektör tarafından 2 yıl içinde bitirileceğini ifade etmiştir.

Antalya’nın daha zengin bir şehir olmasına ve kalkınmasını imkân sağlayacak olan projelerden olan tesis projesi ve diğer vizyon projeler aynı zamanda birçok insana da istihdam olanağı sağlayacak.

Antalya Tünektepe Projesi Detayları

Antalya’nın dünya çapında tanınmasına olanak sağlayacak sembollerinden biri olacak olan Tünektepe Tesisi 240 kişilik restoran kapasitesi ve 30 odalık turistik tesisi ile hizmet verecek bir proje.

Tünektepe ’de yer alan Döner Gazino’nun olduğu yerde yapılan turistik tesis bölge halkı için ideal yaşam alanlarından biri olacak. İsteyen herkesin günübirlik olarak ulaşabileceği ve birçok avantajından yararlanabilecekleri bir yer olarak hizmet verecek.

Yaklaşık 35 milyon TL’ye mal olması beklenen seyir terasındaki 30 oda kapasiteli otel planı 60 yatak kapasiteli olarak inşa edilecek.

Özet
Antalya Tünektepe Projesi
Yazı İsmi
Antalya Tünektepe Projesi
Ön Yazı
Antalya’nın vizyon projeleri arasında yer alması ile büyük yankı uyandıran Antalya Tünektepe Projesi için Büyükşehir Meclisi onay verdi.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.