Aydın Şehir Hastanesi | Proje Detayları
Devlet Projeleri

Aydın Şehir Hastanesi

Ege şehrine 600 yataklı yapılacak olan Aydın Şehir Hastanesi müjdesi 2017 yılının Eylül ayında verilmişti. Anemon Otelde yapılan Aydın Sağlık Hizmetlerini İzleme ve Değerlendirme Toplantısı’nda temmuz ayında temeli atılması planlanan hastane projesinin hızlı bir şekilde bitirilmesi için çalışıldığı belirtildi. Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Aydın’da hizmete girecek şehir hastanesinin Aydın ilini daha da iyi yerlere getireceğini ifade etmiştir.

Başbakanlık Yüksek Planlama Kurulu’nun onayladığı Aydın Sağlık Yerleşkesi projesi kapsamında ihale süreci başlamış durumda. Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı’nın takibinde yürütülecek olan ihale sürecinin, 2018 yılının ilk yarısında bitirilmesi öngörülmekte. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından ise hastane temelinin atılmasıyla proje hızlı bir şekilde tamamlanacak.

Aydın Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

150 milyon lira yatırım bedeline sahip olan Aydın şehir hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve yapımı için geri sayıma başlanmıştır. Temelinin içinde bulunduğumuz yılın ikinci çeyreğinde atılması öngörülen hastanenin hızlı bir şekilde ilerleyerek 2019 yılında açılması bekleniyor.

Aydın ilinin en büyük ve kapsamlı bölge hastanesi özelliğinde olacak olan hastane son teknoloji cihazlar kullanılarak tamamlanacak. Adeta 5 yıldızlı otel rahatlığını verecek hastane Efeler ilçesi Şevketiye Mahallesi’ ne yapılacak. Türkiye’nin önemli şehir hastanesi projelerinden biri olan Aydın bölge hastanesi Başbakan Binali Yıldırım’ın 10 Nisan tarihinde gerçekleştirdiği mitingde müjdesini verdiği projeler arasında yer alıyor.

Aydın Şehir Hastanesi Proje Detayları

Kamu özel ortaklığı eşliğinde Aydın’a kazandırılacak olan şehir hastanesi Aydın’ın sağlık turizmi içinde önemli gelişmelerden biri olacak. Tek ve çift kişilik olmak üzere 600 kişilik yatak kapasitesine sahip olacak hastane kampüsü ayrıca 150 yataklı fizik tedavi merkezini de içinde barındıracak.

Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Murat Acat, şehir hastanesi projesine dair açıklamalarında, bölgenin şehir hastanesi ile ciddi gelişmeler kaydedeceğini ve karaciğer, akciğer ve kalp nakillerinin dışında her türlü sağlık hizmetinin Aydın şehir hastanesi çatısı altında verileceğini belirtmiştir.

Diğer yandan Acat, fizik tedavi hizmeti vermek amacıyla yükselecek olan 150 yataklı tesis sayesinde bölgedeki sağlık turizminin gelişeceğinin altını çizdi. Yurt içinden buraya gelecek hastalar kadar yurt dışından gelecek hastalarda hem tedavi olup hem de yakın çevredeki tatil bölgelerinde tatillerini yaparak ülkelerine dönebilecekler diye konuştu.

Toplamda 7 katlı 4 binadan ve 3 katlı ameliyathaneden oluşacak hastane aynı zamanda acil servis ve yoğun bakım servisleri ile hizmet verecek. Tamamen hizmete açıldığında ise; erişkin yoğun bakım, kemoterapi, fizyoterapi, nükleer tıp, anjiyografi ve hemodiyaliz gibi bölümlerde hastane binası içinde yer alacak.

Özet
Aydın Şehir Hastanesi
Yazı İsmi
Aydın Şehir Hastanesi
Ön Yazı
Ege şehrine 600 yataklı yapılacak olan Aydın Şehir Hastanesi müjdesi 2017 yılının Eylül ayında verilmişti.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.