Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Projesi | Proje Detayları
Konut Projeleri

Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Projesi

Bayrampaşa Eski Cezaevi kentsel dönüşüm alanı olarak kullanılıyor ve 2 bin 300 konutun inşaatı hızla devam ediyor. Yeni yapılan konutlara bölgedeki depreme dayanıksız eski binlarda oturanlar ücretsiz olarak yerleştirilecek.

Bayrampaşa Eski Cezaevi binası 2009 yılında Silivri’ye taşınmış, Adalet Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. İBB’nin  Bayrampaşa Belediyesi’ne kentsel dönüşüm çalışması için devrettiği alanda proje hızla yükseliyor. 2 bin 300 konut, 327 yataklı araştırma ve devlet hasthanesi, yer altında 3500-5000 araç kapasiteli otopark, okul, cami, meydan Pazar yeri, spor alanları, kütüphane, kafeler ve kreşlerin olacağı dev proje Bayrampaşa’nın adeta çehresini değiştirecek. Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Projesi Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosuyla entegre olarak ulaşım açısından büyük bir kolaylığa sahip olacak.

Bölgede Kentsel Dönüşüm Devam Edecek.

Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm projesiyle eski binlardan bu bölgeye taşınacak bölge sakinleri, taşındıkları konutları devredecek ve bölgede kentsel dönüşüm bu şekilde devam edecek. Bu şekilde Bayrampaşa Belediyesi mahalle mahalle kısa zaman içerisinde ilçede büyük bir yenileme yapmış olacak.

TEM Otoyolu Üstü Meydana Dönüştürülecek

Cezaevi Kentsel Dönüşüm alanıyla birlikye Aksaray’dan Havalimanı yönüne gide TEM Otoyulu’nun üstünün kapatılmasıda projeye ilave edildi. Bayrampaşa Devlet Hasthanesi’nin yanında bulunan TEM Otoyolu üzeri kapatılarak üç mahalle bir araya getirilecek. Ayrıca bu bölgede yeşil alan içerisinde güzel bir meydan inşa edilecek. İnsanların dinlenebilecekleri, yürüyüş yapabilecekleri bir alana sahip olacak yeni Bayrampaşa Meydanı yakın zamanda bu bölgeye kazandırılacak.

Bayrampaşa eski cezaevi bölgesinde devam eden kentsel dönüşüm projesi tanıtım ofisinde sergilenen maket proje.

Bayrampaşa Cezaevi Konut Projesi Detayları

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde devam eden eski cezaevi kentsel dönüşüm alanı için çalışmalar Şubat 2017 tarihinde başlamıştı. Hızla devam eden projenin kaba inşaatı tamamlanmak üzere. Eski cezaevi bölgesinde devam eden inşaatın proje detayları ise aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Proje Adı Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm
Adres Bayrampaşa – İsmetpaşa Mahallesi
Başlama Tarihi Şubat 2017
Bitiş Tarihi 2018 yıl sonu
İşveren İBB – Bayrampaşa Belediyesi
Alan  187,000 m2
Konut Sayısı 2300

İsmetpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm ile ücretsiz taşınacak.

Devam eden kentsel dönüşüm projesinin amacı doğrultusundan şaşmıyacağı ve para karşılığında bu bölgeden daire satışı gerçekleştirilmeyeceği açıklandı. Yani İsmetpaşa Mahallesi’ndeki depreme dayanıksız binalarda yaşan vatandaşlar, yeni yapılan Eski Cezaevi’ndeki konutlara taşınacak. Bu sayede İsmetpaşa Mahallesi yeni kentsel dönüşüm projelerinin yeni hedefi olacak.

Özet
Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Projesi
Yazı İsmi
Bayrampaşa Eski Cezaevi Kentsel Dönüşüm Projesi
Ön Yazı
Bayrampaşa Eski Cezaevi kentsel dönüşüm alanı olarak kullanılıyor ve 2 bin 300 konutun inşaatı hızla devam ediyor. Yeni yapılan konutlara bölgedeki depreme dayanıksız eski binlarda oturanlar ücretsiz olarak yerleştirilecek.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.