Berlin AquaDom Asansörlü Akvaryum | Proje Detayları
Yurtdışı Projeleri

Berlin AquaDom Asansörlü Akvaryum

Berlin’de bir otel içerisinde bulunan AquaDom, dev bir silindirik akvaryumdur. Bu akvaryum silindirik bir yapıya sahiptir ve içerisinde asansör ile dikkat çekmektedir.

Okyanus gelen harikalarla dolu tarih öncesi köpekbalığı karşı yansıtıcı denizanası . Ancak yüzeyin altına inmek soğuk, pahalı ve zor olabilir. Neyse ki okyanus meraklıları için, Berlin’deki bir otel, tasarladığı AquaDom akvaryumu ve içerisindeki asansör ile derin sulara inmenizi sağlıyabiliyor.

AquaDom olarak bilinen akvaryum , Berlin‘in merkezindeki Radisson Blu Hotel’de bulunur ve ayrıca Sea Life sergilerinin bir parçasını oluşturur. Uzun silindirik yapı bir milyondan fazla litre tuzlu su ile doludur. Büyük akvaryum ağırlığı 2.000 tonu buluyor ve dokuz metrelik bir temelle destekleniyor.

Maceracı merkez, 13 milyon dolarlık bir maliyetle inşa edildi . Akvaryumun ortasındaki merkezi bir asansör, konuklara içerdeki deniz yaşamı hakkında yakın ve kişisel manzaralar sunar. Akvaryum, şeffaf akrilik panellerden inşa edilmiş olup en kalın yerinde 22 santimetre, üstte ise 16 cm kalınlıktadır .

AquaDom içerisinde 1500 balık bulunuyor.

Akvaryum ziyaretçileri, renkli mercan ve su bitkileri ile yüzen 1.500’den fazla tropik balığatanık olacak . Pinokyo benzeri koşu balığı ile beyaz çizgili palyaço balığı arasında 110’dan fazla farklı balık türü var.

Bu muazzam miktarda balık elle beslenmeyi gerektirir ve otelin balık arkadaşları her gün 8 kilogramdan fazla yiyecek tüketir . Deponun neredeyse sürekli temizlenmesi gerekiyor ve günde 3-4 defa silerek temizleniyor. Akvaryum, kesinlikle Berlin Radisson Blu’yi, konukları ve ziyaretçileri için rakipsiz bir atmosfer yaratan dünyanın en eşsiz otellerinden biri yapıyor.. Fakat Berlin Radisson Blu, derin gizemlerin iç görünümüyle konuklarını şımartacak tek otel değil.

Otel akvaryumları ile dünyayı gezin

Las Vegas’ta 3.215 odası bulan büyük Mandalay Bay Hotel and Casino’da 490 milyon litrelik akvaryum, 2.000’den fazla deniz canlısı ve 15’den fazla köpekbalığı barındırıyor. Ziyaretçilerin köpekbalıkları, ışınlar ve at nalı yengeçleri dahil olmak üzere farklı türlerde çok kişisel kalmalarına izin verilen özel bir dokunmatik havuz bölgesi bile var.

Okyanus Adası okyanusunuzu mutfağınıza getiriyor

Vegas, sizin eşiniz değil, yine de egzotik sualtı yaratıklarının yakınında uyumak istiyorsanız , Bahamalar’daki Atlantis Paradise Island Resort’taki bu etkileyici otel ve akvaryum kombinasyonunu kontrol edin . Sadece lüks otel, 6 metre uzunluğundaki yılanbalıklarına ev sahipliği yapan The Dig isimli bir akvaryuma sahip değil, hayvanların açık havuzlarında yaşıyor.

Sahilde geçen bir günün ardından arkanıza yaslanın ve bir yunus gösterisinin tadını çıkarın ya da bir su geçirmez giyin ve bazı köpekbalıklarıyla dostça kalın. Akvaryumlar hayvan korumada önemli bir rol oynayabilir, ancak hayvanları esaret altında tutmanın zalim olduğuna inanan eleştirmenlerin de payları vardır. Deniz Dünyasıorkestra şovlarını sona erdirme sözü verdi, özellikli, katil balinaların hileler yaparak eğiticilerden ipuçları aldığını gösteriyor. Halen Ortadoğu’da büyük balıkları içermeyen yeni bir SeaWorld konsepti geliştiriyor. Canlı orkestra gösterilerinin popülerliği, 25 yıl boyunca esaret altına alınarak yetiştirilen balina tılmumunun hikayesini anlatan belgesel Blackfish’in piyasaya sürülmesinden sonra geriledi.

Özet
Berlin AquaDom Asansörlü Akvaryum
Yazı İsmi
Berlin AquaDom Asansörlü Akvaryum
Ön Yazı
Berlin'de bir otel içerisinde hizmet veren AquaDom akvaryumu, içerisinde bulunan asansör ile insanlara derin sulara inme imkanı sunuyor.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.