Burhaniye Taylıeli Amfi Tiyatro Projesi | Proje Detayları
Yaşam Merkezleri

Burhaniye Taylıeli Amfi Tiyatro Projesi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Burhaniye Taylıeli Amfi Tiyatro Projesi açılışa hazır hale getirildi.

Burhaniye’nin Taylıeli bölgesinde inşa edilen Amfi Tiyatro, çevrenin ve bölgenin doğal yapısını bozmayacak şekilde tasarlandı. Körfez bölgesinin en büyük Amfi Tiyatrosu olma özelliğini taşıyan proje, turistik bir bölge olan Burhaniye’ye büyük katkı sağlacak.  Taylıeli Amfi Tiyatrosu en büyük özelliği ise doğa ile iç içe olması. Ormanlık bir alanda inşa edilen proje, Burhaniye halkı için yeni bir cazibe merkezi olacak. 1 Ağustos 2016 tarihinde temelleri atılan proje artık açılış gününü bekliyor.

Burhaniye Taylıeli mahallesinde yapımı tamamlanan Amfi Tiyatrosu 5 bin kişilik kapasiteye sahip olacak.

Proje Bilgileri

 Yer Balıkesir Burhaniye Taylıeli Mahallesi
Proje Adı Taylıeli Amfi Tiyatrosu
 Toplam Alan (m2) 73000
İnşaat Alanı (m2) 1311
Kapasite 5000
Başlangıç Tarihi 1 Ağustos 2016
Bitiş Tarihi Ekim 2017
 İşveren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
 İşi Yapan Askaya İnşaat
 Maliyet 5 Milyon 420 Bin Türk Lirası

Burhaniye Taylıeli Amfi tiyatro Projesi Detayları

Yaklaşık 7300 metrekarelik bir alanda inşa edilen projenin 1311 metrekaresi inşaat alanı olarak tasarlanmış. Ayrıca Amfi Tiyatro projesi içerisinde 503 metrekarelik ticari alanlar bulunduruyor. Alışveriş, cafe ve restoran gibi sosyal alanlara sahip olan Taylıeli Amfi Tiyatrosu, konser ve gösteriler ile bölgeye hizmet verecek. Toplam 5 kişilik kapasiteye sahip olacak açık tiyatro, bölgede kültürel ve sanatsal faaliyetleri içerisinde barındıracak. Ayrıca proje bölgesine 28 adet kamelya, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, otopark ve mesire alanı da doğaya uygun şekilde tasarlandı.

Amfi tiyatrosu ormanlık arazinin hemen altı bölgesinde bulunuyor.

Taylıeli Amfi Tiyatrosu Maliyeti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından ihale edilen ve AS Kaya İnşaat tarafından yapımı tamamlanan projenin toplam maliyeti ise 5 milyon 420 bin Türk Lirası.

Özet
Burhaniye Taylıeli Amfitiyatro Projesi
Yazı İsmi
Burhaniye Taylıeli Amfitiyatro Projesi
Ön Yazı
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Burhaniye Taylıeli Amfi tiyatro Projesi açılışa hazır hale getirildi.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.