Bursa Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi | Proje Detayları
Konut Projeleri

Bursa Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi

Bursa Osmangazi Belediyesi, Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nden sonra, kentsel dönüşüm çalışmaları için yeni adres olarak Demirkapı bölgesini seçti. Demir Kapı Kentsel Dönüşüm Projesi ile yenileme çalışmalarına Uludağ eteklerinde devam edecek olan Osmangazi Belediesi, mahalle sakinleri ile bir araya gelerek kimseyi mağdur etmeyeceklerini bildirdi.

Bursa Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi Nasıl Olacak?

Kentsel Dönüşüm Projesi 7 hektarlık alan içerisinde gerçekleştirilecek. Demir Kapı Kentsel Dönüşüm Projesi için belirlenen alan ise 2 hektarlık doğal sit alanı içerisinde bulunuyor. 7 hektarlık alan içerisinde ayrıca 2,2 hektarlık kültürel sit alanı ve 2,8 hektarlık birinci derece sit alanı bulunuyor.

2 Hektarlık alan içerisinde hazırlanan Dermikapı Kentsel Dönüşüm Projesi, bölgenin kültürel ve coğrafi yapısına uygun olarak tasarlanmış. Proje dahilinde 2+1 ve 3+1 dairlerden oluşan toplam 222 konut inşaatı yapılacak. Bölgede ayrıca konutların haricinde ticari alanlar, açık ve kapalı otopark da bulunuyor. Doğal sit alanında bulunan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi, bölgeye uygun bir biçimde yeşil alanlarıyla ön plana çıkacak.
Bursa‘nın en doğal alanlarından biri olan Demirkapı bölgesinde bir çok depreme dayanıksız evler bulunuyor. Buradaki evler yıkılarak dönüşecek ve bölgedeki halk yenilenmiş konutlarda yaşamaya devam edecek. Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar halkla görüşmeleri bizzat kendisi yürütmekte. Vatandaşlarla birlikte haraket eden Osmangazi Belediyesi, bölge için en uygun şekilde yenileme çalışmalarını tamamlayacak.

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı olan Demirkapı bölgesindeki yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi görseli.

Bursa Demirkapı Kentsel Dönüşüm Ne Zaman Başlayacak.

Kentsel Dönüşüme hızla devam eden Osmangazi Belediyesi, kentin her yerinde çalışmaları yürütmeyi planlamakta. Daha önce Soğanlı, Hamitler, Güneştepe ve Yunuseli bölgelerinde yapılan kentsel dönüşüm projelerinden sonra, sıradaki proje olarak açıklanan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi, 2018 yılı içerisinde başlayacak ve yenilenen bölgeler bir yenisi daha eklenmiş olacak.

Özet
Bursa Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi
Yazı İsmi
Bursa Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi
Ön Yazı
Bursa Osmangazi'de yapılacak olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi hakkındaki son haberler ve proje detayları.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.