Bursa T2 Tramvay Hattı Ne Zaman Açılıyor? | Proje Detayları
Devlet Projeleri

Bursa T2 Tramvay Hattı Ne Zaman Açılıyor?

Bursa Uluslararası ve Şehirlerarası Otobüs Terminali ve kent meydanını bağlayacak olan T2 Tramvay Hattı projesinde sona yaklaşıldı. İstanbul caddesi’nden geçecek olan tramvay hattı, sonladığında hem şehire güzellik katacak hemde trafik problemini ortadan kaldıracak.

Bursa T2 Tramvay Hattı proje dahilinde bulunan 11 istasyon, 9 bin 445 metre tramvay hattı, 3 demiryolu köprüsü, 2 karayolu köprüsü, 6 adet trafo ve 1 depo sahası için çalışmalar hızla devam ediyor. Tramvay hattının hızı T1 hattına göre daha hızlı olacağı belirtilen projede 12 adet tramvay bulunacak ve ikişerli şekilde hizmete sunulacak. Projenin toplam maliyeti ise yaklaşık 300 milyon lira. Ayrıca proje kapsamındaki hat boyunca yapılacak olan köprülerin tasarımıda vatandaşlara sunulan anketlerin sonucuna göre belirlendi.

Bursa T2 Tramvay Hattı Ne Zaman Açılacak?

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe‘ nin büyük önem verdiği T2 Hattı projesi, 2018’in Ağustos ayında açılması hedefleniyor. Şehir merkezinde geçecek olan projede oldukça trafik problemi yaratsada çalışmalar mümkün olduğunca gece 22:00’dan sonra yapılmaya çalışılıyor.

Bursa T2 Tramvay Hattı Durakları

Bursa için büyük önem taşıyan T2 Tramvay Hattı için belirlenen güzergah ve duraklar aşğıdaki gibi olacak. Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi hazırlamış olduğu video animasyonu ile güzel bir anlatım yapmış.

– Kent Meydanı önü
– Gençosman Türk Telekom altı
– Beşyol Kavşağı´nın 300 metre gerisi
– Beşyol Kavşağı´nın 300 metre ilerisi
– Melodi Düğün Salonu önü
– Orman Bölge Müdürlüğü önü
– Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önü
– Panayır Kavşağı
– Kimlik Mağazası önü
– AS Merkez önü
– Şehirlerarası Otobüs Terminali önü

Özet
Bursa T2 Tramvay Hattı Ne Zaman Açılıyor?
Yazı İsmi
Bursa T2 Tramvay Hattı Ne Zaman Açılıyor?
Ön Yazı
Bursa'da yapımına devam edilen T2 Tramvay hattı projesi bilgileri.
Yazar
Yayıncı
Projedetaylari.com
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.