Emlak Konut Bizim Mahalle Projesi Detayları | Proje Detayları
Konut Projeleri

Emlak Konut Bizim Mahalle Projesi Detayları

Emlak Konut’un İstanbul Küçükçekmece’de yapacağı Bizim Mahalle projesi geleneksel Türk Mimarisiyle ve mahalle konspetiyle tasarlanıyor.

Özlenen mahalle sıcaklığını yeniden yansıtacak olan Emlak Konut, Bizim Mahalle projesini Küçükçekmece gölü sahilinde yapımı devam eden Banliyo Hattı, Halkalı Metro Hattı ve Marmaray Metrosu ile bağdaştırarak benzersiz bir konumda bulunmasını sağlayacak.

Emlak Konut’un proje hakkındaki tanıtım videosu:

Bizim Mahalle Proje Detayları

Türk mahalle konseptiyle yapılacak olan proje içerisinde her yaştan insanların yararlanabileceği sosyal ve kültürel tesisleri bulunduracak. Tematik çocuk parkları, kütüphane, eğitim alanı, spor tesisleri, ata sporları alanı , ken müzesi, el sanatları merkezi, resmi kurumlar ve sağlık merkezi gibi alanları içerisinde bulunduracak olan proje herkesin ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılıyabilecek. Toplam 1 milyon metre kare alanda yapılacak olan Bizim Mahalle projesi Küçükçekmece Gölü ve ulaşım ağlarına yakınlığıyla önemli bir konuma sahip olacak.

Bizim Mahalle Emlak Konut İhale Detayları

Toplamda 6 Etap şeklinde tamamlanacak olan pojenin 1.etap ihalesi ekspertiz değerinin altında kalmasından dolayı iptal olmuştu. 28 Eylül tarihinde yapılan 2. Etap ihalesini, Dağ Mühendislik friması önerdiği 2 Milyar lira satış geliri ve Emlak Konut’a yüzde 27.55’lik pay vermek şartıyla ihaleyi kazanan frima oldu. Projenin ikinci etabında toplam 118 bin metrekare alan bulunuyor. Ayrıca alan içerisinde bulunacak 7 bin 800 metrekarelik özel bir anaokulu ve 10 bin 36 metrekarelik tematik park proje kapsamında inşa edilecek. Ticaret ve konut imarına sahip olacak inşaat alanı 149 bin 514 metrekare şeklinde planlanmış. Bütün alanların toplamındaki 2.etap projesi ise 157 bin 315 metrekare olarak belirlendi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kırım Projeyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

Proje hakkında bilgi veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Bizim Mahalle’nin Türk mahalle kültürünü koruyacağını, burada yaşıyan insanların daha sosyal, güven içerisinde ve mutlu olacağından bahsetti. Proje ile özlenen eski komşu ilişkileri ve yardımlaşma kültürünü tekrar burada gerçekleştirmeyi planladıklarını bildiren Murat Kurum, Türk mimari dokusunu da koruyacaklarını belirtti.

Özet
Emlak Konut Bizim Mahalle Projesi Detayları
Yazı İsmi
Emlak Konut Bizim Mahalle Projesi Detayları
Ön Yazı
İstanbul Küçükçekmece’de Emlak Konut Bizim Mahalle projesi ile eski Türk mahalle kültürü mirasını devam ettirecek.
Yazar
Yayıncı
projedetaylari.com
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.