Emlak Konut Saraçoğlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi | Proje Detayları
Konut Projeleri

Emlak Konut Saraçoğlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi

Ankara’nın Kızılay ilçesine bağlı olan Saraçoğlu mahallesinde Bakanlar Kurulu’nun kararnamesi ile yeni bir kentsel dönüşüm projesi başlıyor.

Bakanlar Kurulu tarafından yayımlanan 2017/10562 sayılı kararname ile Saraçoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi, Emlak Konut GYO  ve Maliye Bakanlığı ortaklığıyla başlayacak. Yapılacak olan kentsel dönüşüm projesiyle Türk Evi temasının yansımaları görünecek. Saraçoğlu Mahallesi’nin geçmişine uygun olarak tasarlanacak ve bölgedeki mevcut yapılar ve ağaçlar korunacak. Ayrıca ekolojik ,sosyal ve ekonomik açıdan başkent yaşayanlarının ihtiyaçlarına göre yeni bir mahalle oluşturulacak.  Proje alanında bulunan yapılar ve ağaçlar tescilli olmasından dolayı, Tabiat Varlıkları Korum Bölge Komisyonu ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından verilecek olan onaylar ile inşaat çalışmaları başlayacak.

Kızılay Saraçoğlu Mahallesi kentse dönüşüm ile yeni bir görünüme sahip olacak.

Saraçoğlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Detayları

Kızılay’ın kalbinde yer alan Saraçoğlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile vatandaşlara doğayla içiçe yaşama imkanı sunacak. Merkezi konumda yer alan proje, metro hatları ve otobüs hatlarıyla, yeniden tasarlanacak olan mahalleye ulaşımı kolaylaştıracak. Bölge esnafı ve insanlara odaklanan kentsel dönüşüm projesi Ankara’ya yeni bir hava katacak.

121 bin metrekarelik alana sahip olan Saraçoğlu mahallesi çevresinde bulunan çınar ve kestane ağaçlarından oluşan yemyeşil dokusunu koruyacak. 1940 yıllarında Emlak Bankası tarafından, kamu çalışanları için inşa edilen Saraçoğlu Mahallesi, Türkiye’nin ilk Toplu Konut Projesi olma özelliğine sahip. Emlak Konut ile yenilenecek olan bu bölge, ilk zamanlardaki görkemine kavuşacak.

Özet
Emlak Konut Saraçoğlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi
Yazı İsmi
Emlak Konut Saraçoğlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi
Ön Yazı
Ankara'nın Kızılay ilçesine bağlı olan Saraçoğlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile yeniden inşa edilecek.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
5 (1 vote)

Henüz Yorum Yapılmamış.