Eryaman Stadyum Projesi | Proje Detayları
Yaşam Merkezleri

Eryaman Stadyum Projesi

İnşaat sürecinde sona yaklaşılan Eryaman Stadyum Projesi önümüzdeki sezondan itibaren futbolseverlerin hizmetine girecek.  Arsa karşılığında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bir inşaat şirketine yaptırılan stadyum projesi 62 bin 255 metrekare alan üzerine kuruluyor.

Yakın dönemde faaliyete girmesi beklenen stadyumdan Ankara’nın önemli takımı olan MKE Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Osmanlıspor’un yararlanması düşünülüyor. 22 bin seyirci kapasiteli olarak tasarlanmış olan stadın zemin döşemelerinde hibrit çim kullanılacak. Aynı zamanda Eryaman stadı alttan ısıtmalı olarak hizmet verecek.

Eryaman Stadyum Projesi Detayları

Ankara Eryaman Stadyumu dört kattan oluşuyor ve içeriğinde 734 araçlık otoparkı ve 51 locası bulunmakta. 48 kişiyi ağırlayacak basın tribünü de bulunan stadın inşaat çalışmaları tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan stadyum, Ankara 19 Mayıs stadının yıkılması ile birlikte devir işlemleri gerçekleştirilecektir.  İlk etapta 18 bin kişilik kapasitede planlanan, sonrasında 22 bine yükseltilebilecek olan proje 28 Ocak 2019 tarihinde Ankaragücü – Alanyaspor maçıyla açılmıştır.

Eryaman Stadyum Projesi’nde koltuk renkleri Ankara şehrinin 2 büyük takımı olan Ankaragücü ve Gençlerbirliği futbol takımlarının renkleri olarak tasarlanmıştır.

Artık dünyadaki birçok stadyum projelerinde tercih edilen hibrit çim ile döşenenen stad, dayanıklı ve bozulma ihtimali düşük bir zemine sahiptir. Ankara’yı sembolize eden herhangi bir unsur barındırmayan Eryaman Stadyumu tamamen kabuk sistem ile tasarlanmış.

Eryaman Stadyumu Son Durum

Metroya 10 dakika mesafesindeki konumu ile futbolseverlere ulaşım kolaylığı da sağlayacak olan stadyumda metro çıkışı da bulunmakta. Söğüt İnşaat tarafından yapılan Eryaman Arena yarı açık çatı sistemi ile yapılmıştır. 28 Ocak 2019 Tarihinde açılan Eryaman Stadı Ankaragücü ve Gençlerbirliği futbol takımlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Büyükşehir Ankara’nın önemli bir ihtiyacını karşılayacak nitelikteki Eryaman Stadı ile birçok takım geçmiş yıllarda yaşanmış birçok zorluğu da geride bırakmış olacak.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.