Galatasaray Kemerburgaz Yeni Tesis Projesi | Proje Detayları
Yurtiçi Projeleri

Galatasaray Kemerburgaz Yeni Tesis Projesi

2017 Mart ayında yapılan yıllık mali genel kurulda Galatasaray Kemerburgaz Yeni Tesis Projesi tanıtıldı. Galatasaray’ın eski Başkanı Dursun Özbek Florya’da bulunan Metin Oktay Tesisleri’nin Kemerburgaz’a taşınacağını açıkladı. Uzun zamandır Kemerburgaz’da bulunan 140 dönüm arazinin Galatasaray’a kazandırılması yönünde çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Özbek, yeni tesis anlaşmasının kulübe hayırlı olmasını diledi.

Türk Telekom Arena’ya yakın olmasının birçok avantaj sağlayacağını Belirten Özbek, Florya’daki 2 stadın yetersiz olduğunu, 1 gün dinlenmesi amacıyla Olimpiyat Stadı’na gidiliyor olmanın Galatasaray Kulübü’ne yakışmadığı belirtmiştir.

Mevcut Florya tesislerinin 2 katı büyüklüğünde 140 dönüm arazi üzerine yapılacak Kemerburgaz Tesisi, Galatasaray için oldukça büyük bir adım olarak nitelendiriliyor. Aynı zamanda yeni tesis içine yapılacak alt yapı tesisleri ve kamp sayesinde sahalar için kulübün harcaması nerdeyse sıfıra inecek.

Galatasaray Kemerburgaz Yeni Tesisi Ne Zaman Bitecek?

Milli Emlak ve Galatasaray arasında sağlanan anlaşma doğrultusunda Kemerburgaz Tesisini Riva ve Florya’nın da ihalesini alan firma yapacak. Yeni tesis bitmeden Florya Tesisinden çıkmayacak olan Galatasaraylılar, en geç 2 yıl içinde yeni yuvalarına kavuşacak.

En kısa sürede inşaat çalışmalarına başlayacak olan yetkili firma 1-2 yıl geçmeden tesis inşaatını tamamlayarak Galatasaray Kulübü’ne teslim edecek.

Galatasaray Kemerburgaz Yeni Tesis Arazisi Nerede?

8 ayrı futbol sahasına ev sahipliği yapacak olan Galatasaray Kemerburgaz Tesisi, Türk Telekom Arena Stadı’na sadece 8-10 dakikalık mesafede bulunuyor. Orman içerisinde göz kamaştıracak özelliklerde yapılması planlanan tesis sayesinde, Galatasaray Futbol Takımı’nın maç günlerinde tesislerinden stada gitmeleri 10 dakika sürmeyecek.

Binali Yıldırım ile Kemerburgaz Tesisi için tüm izin ve onayları imzalamış olan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Nisan- Mayıs gibi tesis inşaatına başlanacağını ve 16 ay gibi bir sürede de tesisin tamamlanacağını duyurdu.

Kulüp üyelerinin yararlanabileceği sosyal alanları da kapsayacak olan tesis için Galatasaray Kulübü tek kuruş ödemeyecek. Ayrıca 31 Mart tarihinde UEFA Kulüp Lisansına başvuruda bulunacak olan Galatasaray’a vergide kolaylık avantajı sağlandı. Bu haberle rahat bir nefes olan Galatasaray Kulübü’nün 304 milyon TL’lik vergi borcu 30 milyon TL’ye indi ve 72 ay taksite bölündü.

Özet
Galatasaray Kemerburgaz Yeni Tesis Projesi
Yazı İsmi
Galatasaray Kemerburgaz Yeni Tesis Projesi
Ön Yazı
2017 Mart ayında yapılan yıllık mali genel kurulda Galatasaray Kemerburgaz Yeni Tesis Projesi tanıtıldı. Galatasaray'ın eski Başkanı Dursun Özbek Florya’da bulunan Metin Oktay Tesisleri’nin Kemerburgaz’a taşınacağını açıkladı.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.