Giresun Çotanak Arena Stadyumu | Proje Detayları
Yaşam Merkezleri

Giresun Çotanak Arena Stadyumu

11 Kasım 2016 tarihinde temeli atılan ve 1,5 yılda bitirilmesi hedeflenen Giresun Çotanak Arena Stadyumu’nun inşaatı hız kesmeden sürüyor. Giresun ilinde 120 bin metrekare alanı kaplayan stat projesi aynı zamanda olimpik yüzme havuzu, spor salonu ve sosyal yaşama hitap eden birçok merkezi ile Giresunluların vazgeçilmezlerinden biri olacak özelliklere sahip.

Uzun yıllar Giresun Atatürk Stadyumu’nda bir araya gelen futbolseverlerin de sabırsızlıkla beklediği stat, 20 bir 28 kişiye ev sahipliği yapacak kapasitede inşa ediliyor. Kaba inşaatının yüzde 50’lik kısmı bitmiş olan Çotanak Arena Stadyumu’nun ince işçilik oranı ise yüzde 20’lerde.

Giresun Çotanak Arena Stadyumu Ne Zaman Açılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokoller neticesinde yaklaşık 1 yıl önce temeli atılarak büyük ölçüde hayata geçirilmeye hazırlanan Çotanak Arena Stadyumunda sona yaklaşılmış durumda. TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın da spor geçmişinin en önemli yatırımlarından biri olarak nitelendirdiği projenin bir buçuk yıl içerisinde bitirilmesi amaçlanıyor.

Giresun Yeni Stadyum Projesi’nde kaba inşaat çalışmaları devam ediyor.

Türkiye genelinde yapımı süren stadyum projeleri arasında UEFA standartlarındaki sayılı projelerden biri olduğunu vurgulayan Ergün, en geç 2018 yılı sonuna kadar Giresun Çotanak Arena Stadyumu’nun sporseverlerin hizmetinde olacağını bildirmiştir.

Stadyumun bitiş tarihi ile ilgili en çok merak edilenlerden biri ise 2018-1019 sezonuna stat inşaatının yetişip yetişmeyeceğidir. Giresun valisinin de sıkı takipçisi olduğu stat projesine ilişkin öngörüleri arasında; stadyumun yeni sezon Süper Lig maçlarına yetişeceği söylemleri yer alıyor.

Giresun Çotanak Arena Stadyumu’nun Özellikleri

Türk futbolu için önemli bir yere sahip olan Çotanak Stadyumu’nun, futbol müsabakalarında ev sahipliği konumunda oynayacak olan Giresunspor için daha da önemli bir yere sahip olduğunu söylemek mümkün.

84 protokol, 75 kişilik engelli tribünü., 1413 VIP loca, 76 basın mensubu, 20 bin 380 standart futbol seyircisi olmak üzere toplamda 22 bin kişilik seyirciyi bünyesinde ağırlayacak. Ayrıca biri protokol olmak üzere 48 tuvalet ve mutfağı da bulunuyor.

Giresun Çotanak Arena Stadyumu Kaç Kişilik?

Son derece büyük bir kompleks içinde yer alacak olan Çotanak Arana Stadyumu kapsamındaki koltuk sayısı 22 bin. Giresun şehrine ve Türk sporuna katkılarının çokça olması beklenen stadyum, Giresun Aksu Mahallesi‘ne yapılmaktadır.

153 milyon lira ihale bedeline sahip olan Giresun yeni stadyumunda kapalı ve açık yüzme havuzları da bulunmakta. Giresun Valisi Hasan Karahan’ın da yakından ilgilendiği stadyum inşaatına dair önemli açıklamaları bulunmaktadır.

Yatırım alanında Türkiye’nin önemli işlere imza attığını vurgulayan Karahan, spor alanındaki gelişmeler içinde Çotanak Stadyumu’nun yerinin ayrı olduğunu belirtmiştir. Stadyuma verilen Çotanak isminin ise Giresun’un simgesi sayılan fındıktan geldiğini söylemiştir. Henüz yeşil kabuklarından ayrılmamış 4’er ya da 5’er gruplar halinde olan fındıklara bölgede çotanak adı verilirken, Giresun ile bağdaşan iki önemli değerin ortak bir isimde buluşmasının yerinde olacağı Vali Hasan Karahan’ın açıklamaları arasındadır.

Özet
Giresun Çotanak Arena Stadyumu
Yazı İsmi
Giresun Çotanak Arena Stadyumu
Ön Yazı
11 Kasım 2016 tarihinde temeli atılan ve 1,5 yılda bitirilmesi hedeflenen Giresun Çotanak Arena Stadyumu’nun inşaatı hız kesmeden sürüyor.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
5 (1 vote)

Henüz Yorum Yapılmamış.