İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi | Proje Detayları
Konut Projeleri

İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi

Kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka ilçesine bağlı olan Örnekköy’de yeni projesini hayata geçirecek. Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi detaylı bilgilerini sizler için anlattık.

Örnekköy Kentsel Dönüşüm projesi ile toplam 3 bin 520 konut ile 338 adet ticari alan inşaatı yapılacak. Yöre halkından olumlu yanıt alan Büyükşehir Belediyesi, uzlaşma çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Örnekköy’de yapılacak olan konutlar için İzmir Valiliği’nden de onay çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm projesi için yaklaşık 760 milyon lira harcama yapacak.

Ege Mahallesi ve Uzundere’den sonra Karşıyaka Örnekköy’de devam edecek olan kentsel dönüşüm projesi, Çevresel Etki Değerlenirmesi ( ÇED ) tarafından alınacak olan izinleri bekliyor. Ayrıca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından verilecek onayla proe önünde bir engel kalmayacak. Yapılacak olan Bürokratik aşamalardan sonra ihale sürecine girilecek ve konut inşaatları başlayacak.

Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi Nasıl Gerçekleşecek?

Yerinde Dönüşüm ilkesi ile yapılacak olan Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi, 18 hektarlık arazide 705 yapının yıkım süreciyle başlayacak. Etaplar halinde ilerleyecek olan kentsel dönüşüm projesi, bölgede sosyal ve ekonomik açıdan yeni bir değişim başlatacak.

Örnekköy Projesinde Neler Olacak?

Toplam 452 bin metre kare konut alanları için ayrılacak. Geriye kalan 15 bn metrekare için eğitim alanı, 23 bin 850 metrekare oyun ve spor alanları, 14 bin metrekarelik alana ise sosyal  tesisler, yeraltı otoparkları, rekerasyon alanı, parklar, Pazar yeri ve yeni bir meydan inşa edilecek.

Kentsel dönüşüm kapsamında ayrıca 415 adet 1+1i, 715 adet 2+1, 1390 adet 3+1 tiplerinde daireler inşa edilecek. Bu dairelerin 60 metrekare ile 123 metre kare arasında büyüklülere sahip olması bekleniyor. Yapılacak olan konutların hepsinde yeraltı otoparkı olacağı belirtilen projede, konutlar 8 ile 20 kat arasında bloklar halinde inşası gerçekleşecek. 4 yılda tamamlanması beklenen projenin anahtar teslimatlarıda, inşaat süreci gibi etap etap yapılacak.

Özet
İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi
Yazı İsmi
İzmir Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi
Ön Yazı
İzmir Karşıyaka'da yapımına başlanacak olan Örnekköy Kentsel Dönüşüm projesi hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.
Yazar
Yayıncı
projedetaylari.com
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.