Microsoft Yeni Redmond Kampüsü Projesi | Proje Detayları
Yurtdışı Projeleri

Microsoft Yeni Redmond Kampüsü Projesi

Microsoft Yeni Redmond Kampüsü için Büyük Planlar açıklandı. Microsoft, halihazırdaki muazzam kampüsüne 2,5 milyon metre kare ekliyor ve ek 8000 işçi için bir yer yaratıyor.

47.000 çalışanın ev sahipliği yaptığı Redmond Kampüs Facelift, şirket tarihinin en büyüğü olacak ve tamamlanması beş ila yedi yıl sürecek.

Microsoft, 18 yeni ofis alanına yer açmak için toplam 12 bina inşa ediyor ve ek 8000 işçi için yer açıyor. Microsoft‘daki hissedarlar değişiklikleri çekiyorlar. Yeni jenerasyon çalışan, hızla genişleyen Microsft ekibine katılırken, teknoloji devi, değişen işgücünün ihtiyaçlarını kolaylaştıracak bir ortam yaratmayı amaçlıyor.

GeekWire ile projeyle ilgili bir röportajda Microsoft Başkan Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri Brad Smith şunları söyledi: “500 dönüme sahip olma lüksümüz var ve çok az şirketin sahip olduğu lüks olduğunu takdir ediyoruz, özellikle de 500 dönümünüz olduğunda … “gibi modern kampüsler iş piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak için gelişti ve Microsoft gibi teknoloji şirketlerine iş ve yetenek için rekabet edebiliyorlardı. Microsoft gibi dev bir şirkette çok gerçekçi bir şekilde çalışarak” anahtarları bir krallık.”

Smith , “Yeni kampüs bize Microsoft için yarattığımız kültürle eşleşen bir çalışma ortamı oluşturma olanağı sunuyor” diyor . “Yaratıcılık, takım çalışması ve kayıtdışılığı destekleyen bir çalışma ortamı ve insanların birbirleriyle bağlantı kurması ve birbirimizden öğrenmesi ve müşterilerimizle bağlantı kurma yeteneği olacak” dedi.

Şirketin kampüsleri daha da büyüdükçe giderek yaygınlaşıyor. Amaç, kaliteyi, çağdaşlığı ve önde gelen bazı teknoloji şirketlerinin bildiği zen benzeri bir şirket kültürünü yansıtmaktır. Bu kampüsler, orada çalışan çalışanlar için gurur ve övünme hissi haline geliyor.

Redmond Kampüsü. Kaynak: Google Earth

Microsoft Yeni Redmond Kampüsü Özellikleri

Yeni kampüs, toplu taşıma araçlarına ve genel seyahat dostu kampüsüne kolay erişim sağlayan, tasarımında sıvı ve sportif bir ortamı birleştirmeyi amaçlıyor. 18 yeni bina yaklaşık 2.5 milyon metre kare olmak üzere dört katlı olacak. Dışarıda yaya tasarımı, çeşitli spor alanları, yeraltı otoparkı, olaylar, büyük toplantı veya müzik performansları için muazzam yeşil bir açık alanın üstünde olacak.

1986’da açılmasından bu yana, 15 milyon metrekare Redmond kampüsü hem modern kültüre hem de şirket kültürüne yapılan değişikliklere uyacak şekilde gelişiyor. Kampüsün önümüzdeki 20 yıl içinde nasıl değişebileceğini görmek heyecan verici olmalı.

Özet
Microsoft Yeni Redmond Kampüsü Projesi
Yazı İsmi
Microsoft Yeni Redmond Kampüsü Projesi
Ön Yazı
Microsoft Yeni Redmond Kampüsü için planları açıklandı. Microsoft, halihazırdaki muazzam kampüsüne 2,5 milyon metrekare ilave ediyor.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.