Rize Batı Park Projesi | Proje Detayları
Yaşam Merkezleri

Rize Batı Park Projesi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Rize Belediyesi ortaklığı ile yürütülen Rize Batı Park projesinin Fener Mahallesi’nde yer alan Zihni Derin Kampüsü önünde yapılması planlanıyor. Buradaki sahil dolgu alanlarında süren hızlı çalışmalar projenin kısa sürede biteceğini işaret etmekte.

Yer teslimi ve ihale sürecinin tamamlanması işe tamamen yapım aşamasına odaklanılmış olan Batı Park, Rize ilinin yüzünü değiştirecek niteliğe sahip. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde bulunan akademik personel ve öğrencilerin sportif ve sosyal alanlarda aktivitelerini artırmaya yönelik bir alan olacak olması dikkatlerin bu projeye çevrilmesine neden olmuştur.

Rize Batı Park Projesi Ne Zaman Bitecek?

2017 yılının ilk aylarında yapılmaya başlanmış olan Rize Batı Park projesi için sahil dolgu işlerinin 500 günde tamamlanması öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayından geçmiş olan Batı Park, Karadeniz Sahili kapsamında örnek bir güzellikte olması bekleniyor.

Dolgu çalışmaları devam ediyor. Kaynak: Rize Belediyesi

Büyük olasılıkla 2018 yılının ilk aylarına bitirilerek üniversitelilerin beğenisine sunulacak olan Rize Batı Park, aynı zamanda şehrin doğu kısmında devam etmekte olan Doğu Park projesi ile de aynı orantıda yürütülmekte.

Rize Batı Park Projesinde Neler Olacak?

Toplamda 134 dönüm arazi belirlenerek sahil dolgu çalışmalarına başlanan Batı Park kapsamında; 1 amfi tiyatro, kafeterya, mescit, dinlenme alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları, spor salonu, futbol sahası ve tenis kortları bulunacak.

Şehrin girişinde yer alan konumu ile diğer illerden gelenlerinde beğenisini büyük ölçüde çekecek olan Batı Park, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin bir anlamda deniz ile buluşmasına olanak sağlayacak özellikte. Karadeniz sahil yolu üzerinde yapılacak olan viyadük ile gerçekleşecek olan park projesi, ulaşımın hiçbir şekilde olumsuz etkilenmeden Rize halkının yeşil bir alana sahip olmalarını mümkün kılacak.

Türkiye’nin sürekli gelişmekte olan üniversitelerinden Recep Tayyip Üniversitesi’ne katkıları büyük olacak olan projenin, başka illerden yapılacak üniversite tercihlerini de olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

Rize Batı Park Projesi’nde Son Durum

Rize Batı Park projesinde 2017 yılının aralık ayında elde edilen bilgilere göre Batı Park’ın yapımına son sürat devam ediliyor. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ulaştırma Bakanlığı Altyapı yatırımları genel müdürü Erol Çıtak ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Hüseyin Karaman arasında imzalanan protokol sonrasında çalışmalarına hızla başlanan park, Rize Doğu Park ile paralel bir şekilde yürütüldüğü göz önünde bulundurulduğunda 2018 yılının mart ayına yetiştirilmesi söz konusudur.

Karadeniz sahil yolunun tünel içine alınması ile üzerinde sosyal bir yaşamın aktif olduğu, tünelin altında ise trafiğin aksamadan devam etmesini sağlayacak bir tasarıma sahip olacak. Rize ilinin ve üniversitesinin cazibe merkezi olmasını sağlayacak olan Batı Park, Recep Tayyip Üniversitesi’nin hem sahil ile hem de yeşil bir alan ile bağlantılı bir konumda olmasına imkan verecek.

Özet
Rize Batı Park Projesi
Yazı İsmi
Rize Batı Park Projesi
Ön Yazı
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Rize Belediyesi ortaklığı ile yürütülen Rize Batı Park projesinin Fener Mahallesi’nde yer alan Zihni Derin Kampüsü önünde yapılması planlanıyor. Buradaki sahil dolgu alanlarında süren hızlı çalışmalar projenin kısa sürede biteceğini işaret etmekte.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo

Henüz Yorum Yapılmamış.