Yaşam Merkezleri

Sarıyer ve Beykoz Sahil Yolu Düzenleme Projesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer ve Beykoz sahil yolu düzenleme projesi, denize kazıklar çakarak inşa ediliyor.

Proje tamamlandığında ise İstanbul Boğazı bisiklet yolu ve balık tutma alanları ile daha yaşanır ve gezilir bir hale gelecek. Sarıyer ve Beykoz sahil yolu projesi ile boğaz şeridi boyunca, otoparklar, balık tutma iskeleleri, ve genişletilmiş bir yürüyüş yolu İstanbul’a kazandırılacak.

Sarıyer ve Beykoz sahil yolu düzenleme projesi detayları

İstanbul Boğazını daha gezilir ve yaşanır bir hale getirmek amacıyla yapılan Sarıyer ve Beykoz sahil yolu düzenleme projesi, sahil bandı boyunca denize kazıklar çakılarak tamamlanacak. Yaklaşık 5 metre daha denize doğru ilerleyecek olan sahil bandı, içerisinde 5 balık tutma iskelesi, 1135 metre yürüyüş ve bisiklet yolu bulunduruyor. Ayrıca sahil yolu boyunca trafiği rahatlatma ve park sorununu çözmek amacıyla yeni otopark alanları inşa edilecek.

Yapılan düzenlemeler ile boğaz şeridi boyunca yürüyüş ve bisikler yoları inşa ediliyor.

Bebek-Aşiyan Sahili

Bebek-Aşiyan sahili arasındaki bölümde yapılan düzenleme çalışmalarında, 143 araç kapasiteli otopark inşa edilmiş durumda. Bunun haricinde 5 metre genişliğinde 50 metre uzunluğunda 5 adet balık tutma iskelesi yapılacak. 600 metre uzunluğundaki bisiklet ve yürüyüş yolu ise yine bu bölümde bulunuyor.

Beykoz ilçesindeki Kanlıca-Çubuklu sahili

Beykoz’da bulunan Kanlıca-Çubuklu sahilinde ise inşa edilen otopark kapasitesi 40 araçlıktır. Yine bu sahil aralığında 5 metre genişliğinde 50 metre uzunluğunda 4 adet balık tutma iskelesi yapılacak. 399 Metre uzunluğundaki yürüyüş ve bisiklet yolu bu bölümden geçen kısım olarak bildirilmiş.

Çubuklu-Paşabahçe Sahili

İnşaat çalışmaları devam eden Çubuklu-Paşabahçe sahilinde yapılan otoparkın kapasitesi 67 araçlık. Bu kısımda balık tutma iskelesi bulunmuyor. Yürüyüş ve bisiklet yolunun uzunluğu ise 300 metre.

İstanbul Boğazı sahil yolu düzenleme çalışmaları ne zaman bitecek?

İstanbul Boğazı inşa edilen balık tutma iskeleleri ile balık tutkunlarının vazgeçilmez adresi olmaya devam edecek.

Deniz doldurulmadan kazık çakma işlemi ile tamamlanacak olan Sarıyer ve Beykoz Sahil Yolu Düzenleme projesi, Bebek-Aşiyan, Beykoz Kanlıca-Çubuklu ve Çubuklu-Paşabahçe bölümlerinde devam ediyor. Projenin bitiş tarihi ise 2018 yılının ilk ayı olarak düşünülmekte.

Özet
Sarıyer ve Beykoz Sahil Yolu Düzenleme Projesi
Yazı İsmi
Sarıyer ve Beykoz Sahil Yolu Düzenleme Projesi
Ön Yazı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer ve Beykoz sahil yolu düzenleme projesi, denize kazıklar çakarak inşa ediliyor.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.