TOKİ Bitlis Projesi | Proje Detayları
Konut Projeleri

TOKİ Bitlis Projesi

Toplu Konut İdaresi tarafından Bitlis’te inşa edilen 3 bin 699 konut çerçevesinde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün şantiye alanlarını yerinde inceledi.  Bitlis’te devam eden birçok projenin de hayata geçirilmesi ile buradaki yatırım rakamının 566 milyon TL’ye ulaşacağı Başkan Ergün’ün TOKİ Bitlis Projesi şantiye incelemesi sırasında yaptığı dikkat çeken açıklamaları arasında yer alıyor.

Bitlis ilinde yapımı süren ve büyük oranda tamamlanma aşamasına gelen İl Özel İdaresi Hizmet Binası, 24 Daireli Lojman Projesi ve Hizmet Binası, kamu ve kuruluş binalarının inşasına TOKİ tarafından kazandırılan hızı göstermekte. Kısa sürede hizmete açılması sayesinde bölge halkının da İl Özel İdaresi Hizmet Binası’ndan nitelikli hizmet almaları mümkün olacak.

TOKİ Bitlis Projesi Detayları

Bitlis’te inşa edilen 3699 konuta ek olarak 2 hastane, 9 cami, 4 lise, 5 ticaret merkezi, 4 lise ve çeşitli sosyal donatı binaları yapılmış durumda.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün aynı zamanda Batman’da inşası devam etmekte olan 390 konutluk şantiye alanında da incelemelerde bulundu. Ergün, söz konusu konut projesinin yatay ve dikey mimari ile yapıldığını ve bitirildiğinde yeni yaşam alanlarının bölge vatandaşlarını beklediğini ifade etmiştir. Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde bu konseptteki mimari yönteminin tercih edilmesindeki en önemli gerekçe olarak ise buralardaki tarihi dokunun bozulmadan yeni yaşam alanları inşa etme arzusunu göstermiştir.

Geçtiğimiz yıllarda Batman iline kazandırılmış olan 4 bin 687 konuta ilaveten inşası devam eden 710 konut ile toplam rakamın 5 bin 397’ye ulaşacağını belirtmiş. Bölge için örnek niteliği taşıyan her bir proje aynı zamanda tarihi değerlerin geleceğe taşınmasına da olanak sağlayacak. Kamu ihtiyaçları için birçok alanda yatırım yaptıklarını söyleyen Başkan Ergün, 5 ticaret merkezi, 2 sağlık ocağı, 4 hastane, 5 cami, 9 ilkokul, çeşitli sosyal alanlar ile yapımı süren yatırımlarla birlikte 113 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi.

Özet
TOKİ Bitlis Projesi
Yazı İsmi
TOKİ Bitlis Projesi
Ön Yazı
Toplu Konut İdaresi tarafından Bitlis’te inşa edilen 3 bin 699 konut çerçevesinde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün şantiye alanlarını yerinde inceledi.
Yazar
Yayıncı
Proje Detayları
Logo
Sending
User Review
0 (0 votes)

Henüz Yorum Yapılmamış.